Можна виділити кілька причин такого вдало обраного часу доби для читання.
Час перед сном – той період, коли всі вже звільнилися від денних турбот. Це чудовий час для створення атмосфери довіри між батьками і дитиною, це своєрідний сімейний ритуал, присвячений спільній справі, спілкуванню, взаємному прояву любові.⠀
Читання дітям на ніч – це продовження колискової, яка виконувала місію заколисування, але з віком перейшла на іншу, вищу, сходинку.... Читати далі »
Сьогодні ми відзначаємо урочисту дату, яку продиктувала сама історія, яку українці вибороли патріотизмом, прагненням до свободи, прагненням жити гідно на своїй землі. Ніхто не в праві забути морозні дні 2013 - 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцяхчервоними квітами пам’яті. Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України.
Наша рідна Україна — це край, де почалося наше життя, тут жили наші прадіди, тут корінь українського народу, який сягає в глибину століть. Ми українці, а значить, маємо знати свою історію, розвивати культуру, традиції, любити свій народ, а це значить шанувати мамину пісню, що вчила добра і ласки, пам'ятати батьківську хату, бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти їх як найціннішу реліквію.
Здавна зберігає наш народ пам'ять про хустину як про давній символ. Хустка — перша ознака одягу жінки — була
... Читати далі »
Все йде, все минає… Та залишається пам’ять, добра слава про людей, що мандрують у світи в пошуках краю землі, в пошуках істини та правди. В історії залишаються імена , які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета Т. Г.Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до України.
По народномму глибинне шевченківське слово - то невичерпна
... Читати далі »
Поринути у світ пригод – це найцікавіша справа. Та найцікавіше занурюватися у пригоди з вірним другом. Таким другом та провідником може для стати Всеволод Нестайко. Щось магічне живе на сторінках його творів, і притягує до себе читачів. Своїми веселими, дотепними, мудрими казками й повістями Нестайко радує, веселить і повчає.
Краще познайомитися з творами прозаїка мали змогу учні 4-5 кл, переглянувши виставку «Веселі та винахідливі герої книг В. Нестайка». На літературних посиденьках бібліотекар познайомила дітей з фактами життя і творчості Всеволода Нестайка, а також провела бібліограф
... Читати далі »
Канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Це час ігор, розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. І звичайно ж, канікули, не можуть обійтися без бібліотеки та книги.
Зимові канікули для користувачів-дітей Радошівської сільської бібліотеки стали активними, пізнавальними, пам’ятними, наповненими яскравими враженнями і гарним настроєм . Діти взяли участь у веселих рухливих іграх, у вікторині «Хто пропав?», під час якої із азартом згадували літературних героїв, також
... Читати далі »
Бібліотека - це другий дім для дітей. А свій дім завжди хочеться прикрасити, зробити затишним, оригінальним, теплим, несхожим на інші. У бібліотеці створені різноманітні варіанти розвивального середовища. Що робить їх корисними для всебічного гармонійного розвитку дітей. Кожен куточок продумуємо, оформляємо, щоб було затишно і комфортно. Дуже хочеться, щоб дітлахи із задоволенням йшли до нас. Багато придбано з допомогою сільського голови, щось зроблене своїми руками. Спільними зусиллями вдалося створити атмосферу тепла і затишку і поза стінами бібліотеки – дитячий майданчик і повністю облаштована прилегла територія.
Кращі читачі Радошівської сільської бібліотеки Кальчук Наталія та Коломійчук Анна приняли участь у другому етапі конкурсу "Книгоманія 2019". Дівчатка розповіли про свої найкращі прочитані книги, про їх враження, що корисного взяли для себе, послухали розповіді про цікаві книги інших учасників. Участь у конкурсі познайомила дітей з багатьма героями, які навіть для декого стали хорошими друзями, дала можливість відвідати інші країни, відкрила красу рідного слова.
Після заходу діти змогли ближче познайомитися із своїми ровесниками з інших сіл Ізяславського району і знайти собі нових друзів.
205 років минуло від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія. З цього дня почалося відродження і оновлення України, бо кожним подихом душі він дбав про рідну землю. Уявити себе без Шевченка українцеві – все одно, що без неба над головою. Він вершина нашого родового дерева. У ньому – уся історія наша, усе буття, усі мрії.
Болем огортається серце, коли згадуєш дитинство Тараса, дні журби на чужині. Зла доля переслідувала Шевченка в житті скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі на ржу, а ні його любові до людей на ненависть і погорду, а віру в Бога на зневіру і песимізм. Він був сином мужика – і став володаре
... Читати далі »
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам'ятна, однак трагічна для України подія – 5-годинний бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував від 400 до 800 вояків. Попри поразку бійці виконали поставлене перед ними завдання – затримали наступ військ Муравйова на Київ. Відступ не був просто залишенням поля бою: відступаючи, крутянці зруйнували – принаймні, серйозно пошкодили – частину залізничного полотна, чим затримали більшовицький наступ.
«Солодко і гарно вмерти за Вітчизну» - саме з цього вислову розпочав свою промову Михайло Грушевський на
... Читати далі »