Четвер, 22.04.2021, 03:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Бібліотека - філія №2 с. Радошівка

WI-FI
Безкоштовний Wi-Fi доступ в бібліотеці
Як нас знайти:
30330, Хмельницька область, Шепетівський район, с. Радошівка, вул. Центральна 2, Бібліотека-філія №2 Ізяславської ЦБ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про бібліотеку

 

Історія і сучасність

За історією села бібліотека вже тричі міняла своє приміщення.Першим воно було в старому Будинку культури, на місці якого на даний час знаходиться сільська рада. У великій світлій кімнаті, де раніше вчилися діти, височіли стелажі радянських письменників. Бібліотека була на радість сільським людям. Після важкого робочого дня приходили молоді люди туди, щоб поспілкуватися, почитати книги, популярні на той час газети «Вісті» «Червона зірка». Першими бібліотекарями у Радошівці були Личик Іван Михайлович і Мельник Петро Йосипович. Їхню посаду з 1960 року замінила Ярошук Галина Михайлівна.
У 1968 році бібліотеку перенесли у нове приміщення, більш пристосоване; там де раніше була стара пошта. Тепер бібліотека мала дві великих і світлих кімнати. Одна кімната слугувала читальним залом, де були розміщені столи з газетами «Правда», «Комсомольська правда», журналами  «Радянська жінка», «Навколо світу»,  «Роман газета» та ін. Інша кімната містила у собі велику кількість книжок, близько 8 тисяч примірників.
Село спиналось на ноги. Зявились нові магазини, в центрі за височів великий Будинок  культури.Був у ньому  великий спортзал, актовий зал, де крутили кінострічки й мультфільми. На другому поверсі планували розгорнути бар, але люди не сприйняли це з великим ентузіазмом. От і вирішили перенести бібліотеку з старого приміщення у новий Будинок культури. Це було у 1972 році.
У новому приміщенні були нові меблі, стелажі, був телевізор, телефон, фільмоскоп, опалення. Бібліотека складалась з однієї великої кімнати для дорослих, в якій є читальний зал і однієї меншої – для дітей і юнацтва. Книжеовий фонд становив більше 12 тисяч примірників. Разом з Галиною Михайлівною у бібліотеку прийшла працювати Личик Ганна Іванівна. Вдвох вони працювали до 1995 року.
З 1995 року бібліотекарем працюю я – Кучерук Світлана Павлівна. Багато чого змінилося у бібліотеці. Немає вже телевізора, телефона, опалення, тех-працівника, замісь 2 ставок стало 0,25%. На таку ставку я працювала до 2004 року. У 2004 ставка стала 0,50%,  а з 2005 року працюю на довгоочікувану повну ставку.
На даний час фонд  бібліотеки складає 6820 примірників; читачів налічується 520, з них з 360 дорослих і 160 дітей; книговидача за рік 10370; відвідування 4500.
Бібліотека є одним із місць куди полюбляють ходити Радошівчани. Вони приходять сюди щоб поспілкуватися, почитати книги, газети, журнали.
В бібліотеці діє 2 клуби за інтересами – «Барвінчата» і «Подруга»

 

 

Проводячи різні заходи - це і екскурсії в природу, години милування природою, турніри знавців природи, дні інформації, тематичні ігри діти клубу «Барвінчата» дізнаються для чого квітнуть квіти, який одяг мають пташки і чому їх потрібно оберігати. Що природа щедра до нас і все що ми маємо від неї. Отож, мета клубу відплатити їй своєю добротою і стати її другом.

   

Поради, які можна почути на засіданнях клубу «Подруга» допоможуть краще пізнати себе й своїх друзів, розібратися у життєвих проблемах та обрати правильне рішення. Заходи проходять у вигляді годин спілкування, відвертих розмов, уроків краси, майстер-класу, подорожі по книгах, по онлайн-сторінках. Мета клубу – крок за кроком кожного дня намагатися стати кращою.
Для того щоб люди мали де весело і цікаво провести свій вільний час проводиться ряд масових заходів. Це новорічно-різдвяні свята, свято до 8 Березня, вечори зустрічі, вечори-реквієм, літературні години, подорожі, уроки народознавства, години екології, християнські читання, конкурси на краще читання віршів, виставки виробів з природнього матеріалу, подорожі у країну казок та багато всього цікавого.

 

 

У 2012 році завдяки програмі «Бібліоміст» змогла мати у   бібліотеці комп’ютери. Сьогодні завдання бібліотек – дати найповнішу інформацію користувачу, що можна зробити тільки з використанням інтернет ресурсів. Доступ до мережі Інтернет є вільним і безкоштовним для всіх категорій користувачів, не залежно від віку, статі, соціального та матеріального становища. Також у бібліотеці є Wi-Fi і користувачі  можуть приходити зі своїм ноутбуком і працювати.
Завдяки програмі  в бібліотеку закуплено нові меблі, зроблено ремонт і тепло. Також за підтримки програми я змогла пройти навчання у тренінговому центрі.
Компютери у бібліотеці завжди зайняті відвідувачами, представниками яких є найрізноманітніші версти населення – це вчителі, працівники медичних установ, держслужбовці, безробітні, пенсіонери. Значну частину становлять студенти та учні школи, які можуть отримувати допомогу у підготовці курсових, рефератів та контрольних робіт. Також мають можливість вільно спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Багато учнів 11 класів пройшли реєстрацію на сайті Українського центру оцінювання та роздрукували необхідні документи, а згодом змогли подати елекронні заяви у навчальні заклади.

 

 

Пункт вільного доступу громадян до мережі Інтернет допомагає задовольнити найрізноманітніші запити користувачів: пошук роботи, оплата праці, діяльність органів державної влади, економічні та політичні новини, інформація про медичні та лікувальні заклади, доступ до безоплатної правової допомоги, нові технології вирощування рослинництва і тваринництва, ремонтні роботи біля господарства, все що стосується навчання і самоосвіти. Також відвідувачі мають можливість скористатися Skype для того, щоб віртуально зустрітися та поспілкуватися з ріднею, близькими та друзями чи на Україні,чи за її межами.
Бібліотекар має можливість не тільки змогу надавати користувачам нові види послуг, а й використовувати ресурси мережі- інтернет в проведенні нових цікавих заходів: інтернет-мандрівки, веб-огляди, майстер-класи, віртуальні виставки, подорожі музеями світу, перегляди відеофільмів, мультфільмів.
Сучасні інноваційні послуги дають змогу залучати до бібліотеки все більше читачів. Людям стало цікавіше бувати у бібліотеці.  У бібліотеці вирує життя!

 

 

 

 

 

...

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930